Географічні дані та природні ресурси

Зарічненська сільська рада утворена після 1918 року.

Зарічненська сільська рада розташована в південній частині Тростянецького району і межує з Охтирським районом.

Центр сільської ради село Зарічне. До складу сільської ради входить два населених пункти: село Зарічне та село Лучка. Відстань від районного центру до с. Зарічне – 10 км , до с. Лучка – 3 км.

До складу сільської ради входить зона відпочинку Климентове - правий берег заплави річки Ворскла. 

Село Зарічне розташоване в мальовничому місці. Через територію Зарічненської сільської ради протікає річка Боромля та річка Ворскла з протокою «Ворсклиця». На території села Зарічне розташований Тростянецько – Ворсклянський національний парк та насипні скіфські Кургани, які є історичною пам’яткою та охороняються державою. Все це дає можливості та перспективи щодо розвитку зеленого та сільського туризму на території сільської ради.

Населення

На території сільської ради постійно проживає 233 жителі  з них:

  • пенсіонерів 41 чоловіки
  • працездатного віку – 166 чоловік
  • діти дошкільного віку – 9 чоловік 
  • діти шкільного віку – 17 чоловік 

Робота сільської ради

До складу сільської ради обрано 12 депутатів, з яких утворено три постійні комісії

Важливе місце в роботі сільської ради займає сесійна діяльність. Сесії скликаються один раз на квартал, хоча при вирішенні важливих питань скликаються позачергові сесії. На сесіях сільської ради розглядаються питання, які входять в компетенцію сільської ради, тобто план соціально – економічного розвитку сільської ради, наповнення бюджету ради,  питання земельних відносин, хід виконання державних та районних програм, інші питання.

Робота постійних комісій проводиться згідно плану роботи кожної комісії.

Виконавчий комітет сільської ради налічує п’ять чоловік, до складу якого з числа депутатів входить тільки секретар сільської ради, всі інші члени виконкому – працівники підприємств та соціальної сфери.

Соціальна сфера

На території сільської ради є:

  • Зарічненський  фельдшерський пункт         
  • Лучанський сільський клуб
  • магазини с. Лучка , в с. Зарічному 

На землях Зарічненської сільської ради  (заплава річки Ворскла) розташовані бази відпочинку підприємств міста та приватних осіб, які сплачують орендну плату за землю, 100 % якої надходить до бюджету сільської ради.

На базі відпочинку заводу ВАТ «Електропобутприлад» працює кафе – бар на Охтирській горі працює кафе – бар  «Обрій» приватних підприємців Кондрашкіних, які сплачують торговий патент та єдиний податок до бюджету сільської ради. Пріоритетними завданнями сільської ради на 2016 рік у роботі з приватними підприємцями  та організаціями, орендарями земельних ділянок, є робота щодо своєчасної сплати податків, що сприятиме поповненню та виконанню бюджету сільської ради.

Агропромисловий комплекс

На території сільської ради розташовані 17 садівничих кооперативів та 5 городницьких, які сплачують податок за землю, який перераховується до бюджету сільської ради.
 
Соціальний захист населення

До основних пріоритетів соціальної  політики перш за все відноситься питання підвищення рівня життя людей та зменшення масштабів бідності, підтримка соціально вразливих верств населення в тому числі інвалідів та багатодітних сімей.

З метою забезпечення соціального захисту вразливих верств населення сільською радою  у 2016 році будуть здійснюватися наступні заходи:

  • виконання завдань соціального захисту осіб з обмеженими фізичними можливостями;
  • призначення і виплати державної соціальної допомоги та субсидій малозабезпеченим сім’ям.

Логін: *

Пароль: *